Zaglądając w internetową studnię natrafisz na wiele zjawisk. Ja dziś wpadłem i wędrowałem po MetalRoute

„Metalowa Droga” to sklep z modą rockową i motocyklową. Koniec, kropka. Na tym moglibyśmy zakończyć, przysypać się ziemią i poprosić o postawienie doniczek z kwiatami na świeżo usypanym kopcu. Ale MetalRoute to pomysł, którego nie da się zawrzeć w dwóch, trzech słowach, bo chodzi o nie tylko o sklep, ale o styl życia i bycia. A czy nie tego szukamy wciąż i wciąż na nowo?

W sieci znajdziemy niewiele sklepów, w których można kupić nie tylko rzeczy, ale pewien pomysł na życie. Bo rock to wolność, swoboda, styl i dzikość. A wcale nie jest łatwo być dzikim w dzisiejszych poukładanych, jak klocki Lego, czasach.

Po „Metalowej Drodze” możesz chodzić kiedy chcesz i z kim chcesz. Możesz kupować, albo tylko odwiedzać niezliczone ścieżki, które prowadzą do komnat pełnych niezwykłości. MetalRoute jest tak skonstruowana, abyś mógł buszować bez końca.

Na początek Moda rockowa damska. Świat pełen jest dziewczyn wbitych w korporacyjne uniformy i wędrujących niczym mrówki, dzień po dniu, przez biurowe korytarze. Być może tak musi być, ale jest miejsce na obowiązki i czas na swobodę. Na MetalRoute każda dziewczyna znajdzie rockowe sukienki i spódnice, które krzyczą żeby nimi zakręcić i solidne glany, w których można pogować do białego rana. A może nawet wmaszerować w nich do biura i zdeptać kilka lakierowanych czółenek koleżanek?

Moda rockowa męska jest równie bezkompromisowa. Ogniste ptaki, czachy z oczodołami pełnymi ryczących płomieni, łańcuchy i ryczące silniki motocyklowe. Motywy, które znamy od lat, ale na MetalRoute znajdziecie je podane w niezliczonych wersjach i smakach. Chodzi o to, żeby znaleźć właśnie te, na widok których czujesz jak coś w tobie gra, podobnie gdy na koncercie Slayera odbierasz ciężkie riffy każdym nerwem.

Metal i rock mają ze sobą wiele wspólnego. Przenikają się i uzupełniają, natomiast na MetalRoute taką wspólną ścieżką jest kategoria Ciuchy motocyklowe. Bo ryczące motocykle, które pędzą w stronę zachodzącego słońca to nie tylko obrazek z płatnego archiwum stockowego, ale widok, który motocykliści znają z własnego doświadczenia. Znajdziesz tu wszystko. Koszulki naszych starych znajomych z Choppers Division, buty, koszule, bluzy, rękawiczki, spodnie, a nawet biżuterię motocyklową i gogle. Są też kaski, oczywiście w wersji bezszczękowej.

Osobną kategorią jest Merch, czyli gadżety i produkty związane ze znanymi osobami, kapelami, posiadające ich logo i znaki graficzne. Jeśli czujesz klimat starych czasów sięgniesz po AC/DC, Iron Maiden lub Alice Cooper, ale opcji masz o wiele więcej. Jest Five Finger Death Punch, Amon Amarth, Ensiferium, Overkill i cały szereg innych. Są nawet łagodniejsze klimaty, choćby David Bowie czy Guns N’ Roses. Każda z tych kapel to bandany, T-shirty, bluzy, z nutą, która gra Ci w duszy.

MetalRoute proponuje także drogę, przy której pysznią się znane oraz undergroundowe Marki. Wśród najlepiej rozpoznawalnych jest choćby Jack Daniels, który z miejsca budzi pragnienie. Katalog alfabetyczny pozwala wyłuskać takich tuzów branży jak Ledmar, Darkside, Alchemy Gothic, Nuclear Blast.

Na koniec słowo o Klimatach, czyli kategorii gdzie znajdziesz choćby 68 stron (!) z chromami do motocykli, sakwy i kufry na moto, a nawet utrzymane w jedynym słusznym klimacie kufle i szkło, żebyś nie musiał pić ze szklanek ubranych w wiklinowe koszyczki.

Powiecie, że wszystko co napisałem to reklama pewnego sklepu. I macie 100 procent racji, ale różnica jest taka, jakbym zapraszał Was na wycieczkę do Disneylandu albo do Neuschwanstein. To zamek i to zamek, ale tylko jeden jest prawdziwy.

%d bloggers like this: