W Anglii testują nowe fotoradary. Czy to początek końca głośnych wydechów?

Władze Wielkiej Brytanii zapowiedziały uruchomienie systemu fotoradarów mierzących również poziom hałasu pojazdów. Na razie system będzie testowany w kilku lokalizacjach, program ruszy w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Brytyjskie Ministerstwo Transportu chce zlikwidować problem kierowców, którzy używają przerobionych układów wydechowych celem zwiększenia ich głośności. Działania urzędników są odpowiedzią na wyniki badań, które dowiodły, że hałas negatywnie odbija się na naszym zdrowiu.

fot. carthrottle.com

Nowe fotoradary zasadniczo nie będą różniły się od dotychczasowych. Oprócz kamer zostaną wyposażone w czułe mikrofony i w razie przekroczenia norm hałasu przez przejeżdżający samochód lub motocykl wykonają jego zdjęcie, dokonają również nagrania wideo.

Jeśli wyniki testów nowych fotoradarów będą zadowalające urządzenia tego typu pojawią się w całej Anglii (natomiast podobne urządzenia działają już w USA). Jeśli tak rzeczywiście się stanie, zapewne bardzo szybko trafią również do innych krajów Europy. Czy to początek końca głośnych wydechów?

%d bloggers like this: