Michelin będzie wprowadzać bezpowietrzne opony. Czy motocykle też to czeka?

Jakie zalety mają bezpowietrzne opony? Przede wszystkim odpada ryzyko przebicia i uszkodzenia, a więc również napraw. Odchodzi też kwestia zużycia opon ze względu na nieodpowiednie ciśnienie, a dodatkowo na konstrukcję tego typu potrzeba znacznie mniej gumy. Wydłużenie życia opony, poprawa bezpieczeństwa, to niezaprzeczalnie atuty tego rozwiązania.

Michelin to marka, która słynnie z innowacji. Największy w Europie i jeden z największych producentów opon na świecie właśnie rozpoczął współpracę z amerykańskim General Motors celem wprowadzenia opon bezpowietrznych do sprzedaży. Michelin chce to osiągnąć maksymalnie do 2024 roku.

fot. Michelin

Nowy model został nazwany Uptis (Unikalny System Odporny na Przebicie), natomiast jego premiera odbędzie się jeszcze przed końcem bieżącego roku w modelu Chevrolet Bolt. Warto dodać, że w rzeczywistości odmiana Uptis funkcjonuje już od lat jako model Tweel, czyli wariant wprowadzony 14 lat temu dla pojazdów gospodarczych.

Czy Uptis pojawi się za jakiś czas w motocyklach? Zapewne takie próby będą podejmowane. Być może rewolucja elektryczna, której właśnie jesteśmy świadkami, to jeszcze nie koniec zmian w najbliższych latach…

%d bloggers like this: