Yamaha prezenuje model Niken z filcu. Zrób to sam!

W sieci pojawiło się wideo z oficjalnego kanału Yamaha Motor YouTube, który obejmuje wszystko od silników zaburtowych, przez motocykle, po generatory. Ale tym razem film jest instrukcją jak zbudować własny model Yamahy Niken… Z filcu.

fot. Yamaha

Nie wiem czy filcowy Niken komuś się przyda, chyba jednak zainteresować się jego pełnowymiarową wersją, która trafiła do sprzedaży w drugiej połowie ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że nietypowa konstrukcja Nikena, to głównie dwa pochylane przednie koła, czworoboczny układ kierowniczy z systemem Ackermana oraz podwójne, teleskopowe zawieszenie daje zwiększone poczucie stabilności i przyczepności w zakrętach oraz na zróżnicowanych nawierzchniach.

Dwa przednie koła, podwójne widelce upside-down z łącznie czterema amortyzatorami i muskularna sylwetka nadają Nikenowi dominujący i nowoczesny wygląd. Atletyczne nadwozie, futurystyczna owiewka z podwójnymi reflektorami oraz zintegrowany zbiornik paliwa tworzą unikatowy profil pojazdu.

 


Źródło: Yamaha

Nikena napędza 3-cylindrowy silnik CP3 o pojemności 847 cm3 i wysokim momencie obrotowym, który został opracowany na podstawie sprawdzonej konstrukcji używanej przez Yamahę w modelach MT-09 i Tracer 900. Nowa konstrukcja wału korbowego sprawia, że silnik zapewnia doskonałą trakcję i płynne ruszanie.

Yamaha stawia na nowoczesne technologie, dlatego Niken został wyposażony w bogaty zestaw elektronicznych układów wspomagających, takich jak YCC-T, tryby jazdy D-MODE, tempomat, kontrola trakcji TCS, a także sprzęgło A&S i system Quick Shift.

W filcowej wersji Niken powyższe nowonki technologiczne raczej ciężko będzie zrealizować.

%d bloggers like this: