MV Agusta wprowadza Superveloce 800 do produkcji!

Kiedy w listopadzie zeszłego roku zobaczyliśmy Superveloce 800 podczas EICMA w Mediolanie, nie spodziewaliśmy się, że sportowiec MV Agusta szybko trafi do produkcji. W końcu był to jedynie model koncepcyjny, a droga od pewnej wizji do wersji fabrycznej jest zazwyczaj długa i czasochłonna. Okazuje się, że MV Agusta idzie za ciosem i wprowadza Superveloce 800 do produkcji!

fot. MV Agusta

Oczywiście nie stanie się to dziś ani w ciągu kilku miesięcy. MV Agusta obwieściła swoją decyzję na Instagramie, motocykl pojawi się na drogach w 2020 roku. Superveloce powstał w oparciu o F3 800, a dokładnie na bazie podwozia, silnika i hamulców tego modelu, chociaż jednostka napędowa zostanie unowocześniona.


Źródło: YouTube/MV Agusta

Superveloce 800 ma być jednocześnie hołdem dla motocykli sportowych MV Agusta z lat 70. ubiegłego wieku i rzeczywiście jego wygląd jest znacznie bardziej retro niż pozostałe modele włoskiej marki. Klasyczny wygląd uzyskano głównie dzięki zastosowaniu okrągłego reflektora i ciekawie wyprofilowanej owiewki z włókna węglowego, do której wstawiono żółtą szybę.

Na pokładzie nie zabraknie nowoczesnych rozwiązań, m.in. oświetlenia LED i wyświetlacza TFT. Układ wydechowy powstał w SC Project i również w nim można w nim odnaleźć cechy supersportowców MV Agusty sprzed kilku dekad, chociaż to konstrukcja absolutnie nowoczesna. O cenie na razie nie ma mowy…

%d bloggers like this: