Boris Ivančić cierpi na SLA i nie może już jeździć na motocyklu. Ale wciąż nim jest i zbiera naszywki

Chorwacki motocyklista Boris Ivančić od lat boryka się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. Ta straszna choroba stała się ostatnio bardziej rozpoznawalna dzięki historii astrofizyka Stephena Hawkinga, którego życie i walka ze SLA została pokazana w filmie pt. “Teoria wszystkiego”.

fot. Facebook/Biker Support Boris Ivančić FJAKA – LIVE To RIDE

SLA to zaburzenie neurologiczne prowadzące do upośledzenia neuronów ruchowych kontrolujących pracę mięśni. Choroba stopniowo prowadzi do paraliżu ciała i utraty kontroli nad kończynami. W przypadku Borisa schorzenie odebrało mu możliwość jazdy na motocyklu 11 lat temu, ale to wcale nie osłabiło jego miłości do dwóch kółek. Jak sam mówi: „Mój stan zatrzymał ciało, ale nie powstrzymał mnie od bycia motocyklistą w moich myślach – już na zawsze”.

„Mam rzeczy, które sprawiają, że samotne dni są jasne. To moi przyjaciele i hobby” – dodaje Boris.

fot. Facebook/Biker Support Boris Ivančić FJAKA – LIVE To RIDE

Boris Ivančić zbiera naszywki, blachy, odznaki, naklejki, flagi i innego symbole motocyklowych grup z całego świata. Obecnie ma ich ponad 1000 i udekorował nimi ściany swojego domu w Klis. Jeśli chciałbyś wzbogacić kolekcję Borisa, możesz mu przesłać swoją odznakę lub kilka, bo miejsca na ścianach wciąż jest dość.

Profil motocyklisty znajdziecie na Facebooku: https://www.facebook.com/ALSSUPP/ – gdzie możecie również napisać do Borisa. Adres do wysyłki: Boris Ivančić, Gizdići 46, Kris, Splitsko-Dalmatinska, Croatia.

%d bloggers like this: