Wziąłbyś to cudo za 1500 dolarów?

Rosnąca popularność internetowych witryn ogłoszeniowych, takich jak OLX, Marketplace, Gumtree, oraz zagranicznych w rodzaju Kijiji, Craiglist i wielu innych, dała nam wgląd do garaży niezliczonych, przeciętnych, ale skupionych na swojej robocie, podwórkowych customerów. Oczywiście zdarzają się pięknie projekty, ale poniższy pojazd znajduje się na drugim końcu tego spektrum, z wielu powodów.

fot. losangeles.craigslist.org

Dziwaczna, odwrócona trajka, to w zasadzie Kawasaki 454 LTD z 1985 roku, w którym widelec został zastąpiony pełną klatką mocowaną na przednim zawieszeniu Pontiaca Fiero z 1988 roku. Konstrukcja ma zamontowany samochodowy fotel, pasy bezpieczeństwa i… kierownicę. Chociaż brakuje jeszcze karoserii i szyb, w opisie można wyczytać, że pojazd jest na to gotowy i szczęśliwy nabywca może wykonać ten upgrade we własnym zakresie. No wspaniale.

fot. losangeles.craigslist.org

Szczerze mówiąc nie jestem pewien, dlaczego między motocyklem a fotelem została dodana ścianka ze sklejki, ale zgaduję, że chodzi o efekt surowego piękna, zestawienia czerni, stali i drewna, o pardon, sklejki. Dziwić może również wybór dawcy, bo 454 LTD to właściwie czterocylindrowy młyn o pojemności 908 cm3 przecięty na pół, raczej zbyt słaby do tego poważnego zadania, jakim jest dźwiganie ciężkiej klatki, pasażerów i walki z oporami powietrza generowanymi przez sklejkę.

Na tym wynalazku nikt jednak nie będzie się ścigał, a jeśli zainteresował Was ten pojazd, możecie znaleźć go na Craiglist i zakupić za 1500 dol.

%d bloggers like this: