Appaloosa to motocykl marki Indian wyszykowany na festiwal Sultan of Spring

Sultan of Spring to festiwal konstrukcji typu cafe racer, ale równocześnie wyścigi i pokaz kreatywności i fantazji, która również jest poddawana ocenie. Kolejna edycja eventu odbędzie się 22-23 czerwca na autodromie de Linas-Montlhéry niedaleko Paryża, a w rywalizacji wezmą udział jednoślady Harleya-Davidsona, Yamahy, Indiana, BMW i wielu innych marek, również niezależnych customerów i producentów.

fot. Indian Motorcycle

Tegoroczne wydarzenie ma już też swojego bohatera, którym jest nietypowa konstrukcja Indian Motorcycle. Motocykl nazywa się Appaloosa, natomiast dawcą jest model Scout.

fot. Indian Motorcycle

Maszyna nie powstała w warsztatach marki Indian lecz została zlecona niezależnej ekipie Workhorse Speedshop. Zadanie było niełatwe, bo poza realnymi możliwościami jezdnymi i osiągami, Indian oczekiwał wyjątkowego wyglądu pojazdu, a także uhonorowania modelu Scout, którego setna rocznica istnienia przypada właśnie w bieżącym roku. Ekipa Workhorse Speedshop spędziła nad Appaloosą ponad siedemset godzin.

fot. Indian Motorcycle

Zmiany są głównie wizualne, silnik nie został poddany żadnym modyfikacjom, ale aby zbiornik paliwa mógł współgrać z futurystycznym przodem maszyny, został zminimalizowany, co oznacza, że mieści jedynie 2,5 l. paliwa. Inne modyfikacje to system podtlenku azotu, wyścigowy tryb ECU, który ow praktyce umożliwił wzrost mocy ze 100 do 140 KM. Do tego dochodzi wydech Akrapovic i nowy łańcuch ułatwiający szybką zmianę biegów przy pełnym otwarciu przepustnicy.

fot. Indian Motorcycle

Więcej zmian można dostrzec w tylnej sekcji. Wahacz został przerobiony i wydłużony, co zwiększyło również długość motocykla. Modyfikacji uległa również rama pomocnicza, a przesunięcie podnóżków, przeróbka baku i kierownicy oznacza nowy układ pozycji kierowcy, która w Appaloosie jest skrajnie sportowa.

fot. Indian Motorcycle

Czy Appaloosa rozniesie konkurencje podczas Sultan of Spring? Przekonamy się wkrótce.

%d bloggers like this: