Nowa Yamaha YZF-R125 Monster Energy MotoGP Edition

Yamaha YZF-R125 w edycji Monster Energy MotoGP przygotowanej na 2019 r. wspina się na szczyt osiągalny dotąd przez czystej krwi maszyny klasy MotoGP, łącząc ducha wyścigowego legendarnego zespołu Yamaha MotoGP z DNA motocykli Yamahy serii R.

fot. yamaha-motor.eu

Ta świetna edycja modelu YZF-R125 odzwierciedla wyścigowy rodowód podkreślony malowaniem nawiązującym do motocykli Yamaha YZR-M1 zespołu Monster Energy Yamaha MotoGP, którymi startują gwiazdy światowego formatu – Valentino Rossi i Maverick Viñales.

fot. yamaha-motor.eu

Ostra, agresywna stylizacja wyróżnia się na tle innych maszyn a rozpoznawalne zielone logo Monster Energy w kształcie śladów pazurów czyni z tego motocykla prawdziwego torowego drapieżnika. Ta wersja specjalna daje motocyklistom możliwość zbliżenia się do świata profesjonalnych wyścigów dzięki sportowemu DNA Yamahy odciśniętemu na owiewkach ich jednośladów.

fot. yamaha-motor.eu

Oczywiście prawdziwa maszyna klasy Supersport wymaga odpowiedniej mocy, która powinna pójść w parze z wyglądem. W tej dziedzinie YZF-R125 ma wiele do pokazania. W jej ramie drzemie chłodzony cieczą silnik o pojemności 125 cm3 z czterema zaworami na cylinder, zapewniający wysoki moment obrotowy oraz szeroki zakres mocy dostępny na każdy ruch prawego nadgarstka.

fot. yamaha-motor.eu

Wysokiej mocy i osiągom towarzyszy adekwatne prowadzenie – rama Deltabox ze zoptymalizowaną geometrią odpowiada za legendarne właściwości jezdne modelu YZF-125. O adekwatne dopełnienie nastawów zawieszenia dba lekki aluminiowy wahacz, który, dzięki swojej sztywnej budowie, gwarantuje sportowy efekt przy zachowaniu zwinności i komfortu.

fot. yamaha-motor.eu

Moc i prowadzenie nie znaczą jednak nic bez odpowiedniej kontroli, dlatego Yamaha YZF-R125 w edycji Monster Energy MotoGP wyposażona jest w szereg rozwiązań pochodzących z modeli serii R. Należy do nich łatwe w obsłudze sprzęgło antyhoppingowe A&S (Assist and Slipper), przedni widelec teleskopowy typu upside down o średnicy 41 mm, kierownica w stylu GP oraz solidna tylna opona o szerokości 140 mm. Więcej o motocyklu możecie przeczytać pod tym adresem.

Źródło: yamaha-motor.eu

%d bloggers like this: