Triumph rusza ostro z projektem RE-1. To… elektryczny motocykl!

Kiedy Harley-Davidson zdecydował się wejść na rynek motocykli elektrycznych, wiadomo było, że wkrótce więcej uznanych marek pójdzie w jego ślady. Wygląda na to, że kolejnym dużym graczem będzie angielski Triumph.

Chociaż pogłoski o elektrycznym Triumphie krążą już od jakiego czasu, Brytyjczycy oficjalnie potwierdzili plotki dopiero w tym tygodniu ogłaszając rozpoczęcie dwuletniego projektu badawczego o nazwie Triumph RE-1.

Foto: warszawa.triumphmotorcycles.pl

Na razie brak jeszcze konkretnych szczegółów na temat przyszłego motocykla ładowanego prądem z gniazdka, może poza suchym stwierdzeniem, że projekt ma na celu opracowanie motocykla elektrycznego z pomocą szeregu innych firm i organizacji.

Głównodowodzącym przedsięwzięcia będzie oczywiście sam Triumph, który zaprojektuje podwozie i zajmie się inżynierią oraz produkcją motocykla. Z kolei Williams Advanced Engineering, czyli grupa odpowiedzialna za elektryczne bolidy Formuły E oraz Aston Martin Rapid E, zajmie się stworzeniem baterii do jednośladu.

W projekt zaangażowanych została również kilka innych firm, w tym Integral Powertrain, Warwick Manufacturing Group działająca przy Uniwersytecie Warwick, a nawet agencja rządowa Innovate UK.

Steve Sargent, który piastuje stanowisko dyrektora ds. produktu w Triumph, powiedział że przyszła strategia firmy koncentruje się na dostarczaniu najbardziej odpowiednich platform silnikowych dla zmieniającego się krajobrazu potrzeb klientów, natomiast napędowy układ elektryczny Triumph postrzega jako istotny wymóg obok charakterystycznych silników benzynowych angielskiej marki.

Zapewne wkrótce usłyszymy więcej o Triumph TE-1.

%d bloggers like this: