Ducati odnotowuje dobry wynik sprzedaży w 2019 roku

Dane dotyczące sprzedaży na pierwszy kwartał bieżącego roku pojawiły się niedawno a według Asphalt & Rubber włoska marka może pochwalić się pięcioprocentowym wzrostem na całym świecie. To niezaprzeczalnie dobra wiadomość.

Marka z Borgo Panigale sprzedała 12 541 motocykli w pierwszym kwartale roku. W 2018 sprzedaż była gorsza i wyniosła 11 949 sztuk. Wzrost sprzedaży Włosi zawdzięczają głownie modelowi Hypermotorad 950. Ducati na pewno postara się utrzymać dynamikę sprzedaży „950” w dalszych miesiącach roku. Również sprzedaż Scramblera wzrosła, i to aż o 15 proc. Ducati włożyło sporo pracy w ten model i zdaje się, że to się opłaciło.

Fot. Ducati

Sprzedaż Diavela, Monstera i Streetfightera jest raczej płaska w porównaniu do zeszłego roku, ale Ducati zdołało sprzedaż mniej więcej tyle samo tych motocykli co w zeszłym sezonie, pomijając Superbike. Niewielki spadek popytu na ten model został z nawiązką wyrównany przez popularność Hypermotorad i Scramblera.

fot. AritraDasDesigns

Mocny impuls pomoże Ducati kontynuować rozwój i prawdopodobnie umożliwi wydanie innych interesujących modeli. Osobiście z chęcią zobaczyłbym motocykl elektryczny o dużej mocy, na przykład według propozycji Aritra Das Designs, a nie skuter, o którym ostatnio usłyszeliśmy. Na razie Ducati całkiem sprawnie poszerza asortyment, a rosnąca sprzedaż przekłada się na optymizm właścicieli marki – to akurat dla nas bardzo dobrze.

%d bloggers like this: