W stawce Manx Grand Prix na wyspie Man pojawi się Polak!

Wyścigi motocyklowe Manx Grand Prix odbywają się na torze Isle of Man TT (słynnym „Mountain Circuit”) co roku przez okres dwóch tygodni, zwykle na przełomie sierpnia i września. W bieżącym roku impreza potrwa od 17 do 30 sierpnia.

fot. Facebook/Krystian Paluch

MGP lub Manx jest uważany za alternatywę dla amatorów i możliwość zdobycia doświadczenia przed wyścigami Isle of Man TT, które odbywają się w maju lub czerwcu. Impreza różni się od TT tym, że nie obejmuje kategorii z wózkami bocznymi.

Z kolei klasa „Classic TT” przeznaczona jest historycznych maszyn wyścigowych i została dodana w 2013 r. Wydarzenie składa się z sześciu wyścigów po cztery okrążenia na torze 60,70 km (37,72 mil), który rozpoczyna się na trybunie TT w Douglas, stolicy wyspy.

fot. Facebook/Krystian Paluch

Do stawki zawodników Mamx na wyspie Man dołączył Krystian „Prędki” Paluch, dla którego uliczna formuła wyścigów nie jest nowością, bo z powodzeniem ściga się w Polsce i w Europie. „Prędki” od dwóch lat bierze udział w zawodach International Road Racing Championship (IRRC). Na wyspie Man Krystian wystąpi od razu w dwóch wyścigach, tj. Senior oraz Newcomers. Przygotowania oraz postępy zawodnika można śledzić na Facebooku.

%d bloggers like this: