W aplikacji mObywatel pojawiła się usługa mPojazd. Do czego nam się przyda?

Jeśli nie korzystacie, to warto spróbować. Aplikacje mObywatel ma nową kategorię mPojazd, która będzie przypominała właścicielowi pojazdu o terminie badania technicznego i końcu polisy ubezpieczeniowej. Nowe możliwości aplikacji przedstawił szef resortu cyfryzacji Marek Zagórski.

fot. gov.pl

Według Zagórskiego usługa może okazać się bardzo pomocna w przypadku braku lub nieposiadania przy sobie dokumentów pojazdu podczas kontroli. Usługa mPojazd pomoże przejść procedurę kontroli sprawniej. Również w razie zdarzenia na drodze okazanie dokumentów będzie możliwe w formie cyfrowej w aplikacji.

fot. gov.pl

mPojazd zawiera informacje o obowiązkowym ubezpieczeniu OC pojazdu, również nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia oraz jego wariant. Dodatkowo 30 dni przed końcem ważności ubezpieczenia OC, aplikacja wyświetli komunikat z przypomnieniem. Podobny alert użytkownik dostanie również odnośnie badania technicznego.

Usługa dostępna jest już dla wszystkich posiadaczy smartfonów z Androidem. Obecnie trwają prace nad wersją dla systemu Apple’a. Zagórski przypomniał także, że jego resort pracuje nad zmianami w prawie, które pozwolą kierowcom zostawić prawo jazdy w domu, podobnie jak obecnie dowód rejestracyjny.

%d bloggers like this: