Elektryczny superbike Ducati? Tak mógłby wyglądać

Pogłoski o elektrycznym Ducati krążą od czasu, gdy podczas EICMA dyrektor generalny włoskiej marki Claudio Domenicali, powiedział jedno zdanie: „Przyszłość Ducati jest elektryczna”. Dodał również, że jednoślad pojawi się, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Zdaje się, że ten czas właśnie nadchodzi, a przynajmniej nie będziemy czekać bardzo długo, bo niedawno z Borgo Panigale wyciekły wieści o elektrycznym jednośladzie, który zobaczymy już w 2021 roku.

fot. AritraDasDesigns

Niektórzy komentatorzy zaczęli snuć wizje na temat supermoto zasilanego energią elektryczną ale rzeczywistość okazała się bardziej trywialna i mniej fantastyczna. Najnowsze wieści dotyczą współpracy Ducati z chińską firmą V-Moto, a owocem tej spółki ma być… elektryczny skuter. Czy to koniec marzeń o superbike zasilanym z gniazdka?

fot. AritraDasDesigns

Na szczęście mamy jeszcze prywatne inicjatywy wielbicieli marki. Jednym z nich jest pochodzący z Indii projektant samochodów i motocykli Aritra Das, który zamieścił na Facebooku kilka renderów będących jego wizją elektrycznego superbike Ducati.

fot. AritraDasDesigns

Przednia część pochodzi od Panigale V4, resztą to autorski projekt twórcy. Całość sprawia wyjątkowo dobre wrażenie – może dlatego, że nie eksponuje swojego elektrycznego charakteru. Warto dodać, że zasilane z gniazdka motocykle mają również pewne plusy, na przykład silnik może być zamontowany w kilku pozycjach i nie ma kolektorów wydechowych lub wlotowych. To sprawia, że motocyklom można nadać bardziej elegancki i opływowy kształt, a jeśli tak się w większości przypadków nie dzieje, to głównie dlatego, że twórcy chcą umieści w ramie jak najpojemniejsze akumulatory.

fot. AritraDasDesigns

Oczywiście to tylko render, który nawet nie pochodzi od Ducati, ale zapewne włoscy styliści i szefowie marki zdają sobie doskonale sprawę, że nie zawojują nowego segmentu motocyklowego za pomocą skutera, który nawet nie jest ich, a jedynie dostanie logo Ducati.

%d bloggers like this: