Royal Enfield Himalayan w specjalnej wersji od Fuel Motorcycles

Hiszpańska firma sprzedająca odzież dla motocyklistów stworzyła inspirowany Rajdem Dakar wariant Royal Enfield Himalayan. Mająca swoją siedzibę w Barcelonie firma Fuel Bespoke Motorcycles nie wyszykowała swojej wersji motocykla wyłącznie na pokaz. Specjalny Himalayan bierze obecnie udział w rajdzie 2019 Scram Africa, który potrwa do 18 maja.

fot. fuelmotorcycles.eu

Napędzany przez fabryczny, czterosuwowy, jednocylindrowy silnik 411 cm3 motocykl dysponuje 25 KM przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 32 Nm przy 4500 obr./min. Biorąc pod uwagę parametry motocykla, jego środowiskiem powinny być raczej trasy podmiejskie. Jednostka waży 185 kg. Zaprojektowano ją tak, żeby wyglądała jak motocykl z lat 60. ubiegłego wieku.

fot. fuelmotorcycles.eu

Jednostka jest wzmacniana przez zmodyfikowany układ wydechowy Suzuki RM-Z450. Dodatkowo Himalayan otrzymał Powertronic ECU. Układ jezdny pozostał bez zmian. Dodajmy jeszcze, że Himalayan kosztuje w wersji podstawowej 2100 euro (9 000 zł).

fot. fuelmotorcycles.eu

Aby uzyskać bardziej agresywny, zwarty i zarazem klasyczny wygląd, standardowy okrągły przedni reflektor został zamieniony na kwadratowy wariant z enduro, usunięto też osłonę. Co więcej, standardowe, podwójne siedzisko, zostało zastąpione na wariant jednomiejscowy, a z tyłu pojawił się bagażnik. Oczywiście najbardziej widowiskowy jest wyrazisty schemat kolorów a la Marlboro.

fot. fuelmotorcycles.eu

Motocykl w specjalnej wersji jest pomysłem założyciela Fuel Motorcycles, Karlesa Vivesa, który obecnie zmaga się z przeciwnikami na trasie w Maroku w ramach wspomnianego wyzwania Scram Africa.

fot. fuelmotorcycles.eu
%d bloggers like this: