Forcite ma być kolejnym inteligentnym kaskiem motocyklowym

Powstaje co raz więcej projektów, które należą do kategorii inteligentnych kasków. Najnowszy model pochodzi z Australii i nazywa się Forcite.

fot. forcitehelmets.com

Jeśli wierzyć stronie internetowej producenta, kask jest gotowy do sprzedaży. Oficjalne demo ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu, a testy dla chętny w czerwcu. W tej chwili nie ma planów dotyczących sprzedaży poza Antypodami, ale to się oczywiście może zmienić. Co oferuje Forcite?

fot. forcitehelmets.com

Skorupa została wykonana z włókna węglowego. Z przodu została wbudowano kamera oraz zestaw komunikacyjny bazujący na Bluetooth. Producent twierdzi również, że kask ma wbudowany układ GPS, żyroskop, barometr, akcelerometr i wysokościomierz. Oczywiście oferowany model będzie miał również własną aplikację na telefon, w której użytkownik znajdzie wszystkie gromadzone przez czujniki informacje.

fot. forcitehelmets.com

Forcite ma wspomagać kierowcę w nawigacji i w razie korków, ale nie wiadomo czy urządzenie bazuje na istniejącym systemie jak Google Maps, czy ma opracowane własne. Zapewne wkrótce pojawi się więcej szczegółów o Forcite, jego możliwościach i cenie. Byle ta historia nie skończyła się jak w przypadku kasku Skully AR-1

%d bloggers like this: