Nowy model Ducati będzie elektrycznym skuterem z Chin?!

Jeśli plotki okażą się prawdą, to wkrótce ujrzymy skuter elektryczny Ducati wyprodukowany dla włoskiej marki przez Chińczyków.

Firma z Bolonii podpisała podobno umowę z chińskim producentem Vmoto. Elektryczny skuter ma być luksusową wersją skuterów CUx już produkowanych przez Vmoto. Jednoślad będzie sprzedawany za pośrednictwem sieci dealerskiej Vmoto, a Ducati weźmie na swoje barki odpowiedzialność za branding i marketing.

fot. Vmoto

Wygląda zatem na to, że chodzi o wariant „Ducati Edition”, który prawdopodobnie trafi także do przedstawicielstw i dealerów włoskiej marki. Obecnie CUx 2019 wyposażony jest w akumulator 1,8 kWh i może rozpędzić się do 45 km/h. Zasięg skutera wynosi 85 kilometrów. Czas ładowania to aż 7-8 godzin. Warto zaznaczyć, że Chińczycy użyli porządnego silnika Bosch o mocy 3,75 KM.

Czy chiński skuter elektryczny rzeczywiście pojawi się jako Ducati? Włosi zapowiadali, że chcą zbudować elektryczne dwukołowce, ale chyba nie chodziło o realizację tego planu po najmniejszej linii oporu? Z drugiej strony powyższe rewelacje pojawiły się w wielu renomowanych mediach, natomiast wartość akcji Vmoto gwałtownie wzrosła od czasu ogłoszenia wiadomości.

%d bloggers like this: