ARC Vehicle rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na swój elektryczny supermotocykl

ARC kontynuuje rozwój projektu motocykli elektrycznych ARC Vector i stopniowo zbliża się do etapu produkcji. Część funduszy uzyskano z Jaguar Land Rover Venture Capital, ale środków potrzeba więcej, dlatego brytyjska firma planuję rozpoczęcie kampanii crowdfundingowej, w której każdy, kto chciałby wesprzeć projekt, będzie mógł to zrobić.

fot. arcvehicle.com

Arc Vehicle to początkująca w elektrycznym segmencie brytyjska firma, której koncepcja powstała w głowie Marka Trumana, poprzednio będącego szefem działu Jaguar Land Rover. Przypomnijmy, że Motocykl Arc będzie wyróżniać nie tylko zasilanie z gniazdka elektrycznego. Arc Vector ma być pierwszym elektryczny motocyklem wyposażonym w technologię HMI, czyli Human Machine Interface. Co to oznacza?

fot. arcvehicle.com

W uniwersum motocykli będzie to technologia dotykowa – kask, kurtka, spodnie, nawet rękawiczki i buty będą zawierać czujniki i reaktywne panele za pomocą których możliwa będzie interakcja z motocyklem i otoczeniem. Co ciekawe, użytkownik kupi wraz z motocyklem cały zestaw łącznie z kombinezonem i kaskiem wyposażonym w HUD.

fot. arcvehicle.com

ARC ma podobno wieloletni plan na pozyskanie funduszy. Obecna kampania to dopiero druga faza. Wszystkie zebrane pieniądze pozwolą rozwijać firmę i zakład produkcyjny w St. Atham w południowej Walii. Kampania crowdfundingowa ma rozpocząć się już 6 maja.

fot. arcvehicle.com

Docelowo ma powstać zaledwie 399 egzemplarzy ARC Vectora. Motocykl będzie dysponował mocą 133 KM, a jego maksymalny zasięg ma wynieść aż 580 kilometrów (!). Szybka ładowanie ma trwać zaledwie 40 minut, maksymalna prędkość Vectora wyniesie ok. 200 km/h. Szkoda tylko, że jego cenę ustalono na 90 000 funtów (ok. 450 000 zł).

fot. arcvehicle.com
%d bloggers like this: