Zrobili nielegalne wyścigi, policja zezłomowała im motocykle

Policja z West Midlands w środkowo-zachodniej Anglii dokonała oficjalnej destrukcji motocykli i quadów należących do grupy 29 osób, które zostały zatrzymane podczas nielegalnych wyścigów w okolicy Solihull Birmingham. Obława policji i zatrzymania miały miejsce w 2016 roku, ale dopiero teraz sąd zadecydował o zniszczeniu części pojazdów.

fot. West Midlands Police

Większość ze skazanych dostała wyroki w zawieszeniu i przepadek motocykli oraz quadów, jednak nieformalny organizator przedsięwzięcia Andrew „Dru” Tomlinson został skazany na dwa lata więzienia, a jego kolega Matthew Sidwell otrzyma wyrok 12 miesięcy.

Na złomowisko samochodowe w Birmingham trafiało ostatecznie 10 motocykli z 20 maszyn, które przejęła policja. Cześć została zniszczona już wcześniej lub na mocy prawa została wysłana do szkół technicznych jako pomoc dla uczniów.

West Midlands Police

„Te motocykle były używane lekkomyślnie i zagrażały zarówno użytkownikom dróg, jak i pieszym” – powiedział Jack Hadley, główny inspektor policji z West Midlands. „Niektóre z tych maszyn kosztują tysiące funtów, ale nie maja homologacji drogowej, więc ich właściciele naprawdę powinni się zastanowić, zanim wyciągną je na publiczne drogi” – dodał Hadley.

Czy takie pokazówki mają sens? Nie lepiej było oddać lub sprzedać te motocykle, zamiast je niszczyć?

%d bloggers like this: