Keanu Reeves pokazuje swoje motocykle i opowiada o Arch Motorcycle

Keanu Reeves to nie tylko gwiazda kina akcji, ale również wielki fan motocykli oraz współzałożyciel Arch Motorcycle – firmy produkującej wyspecjalizowane customy, które wykonywane są wyłącznie na zamówienie.

fot. YouTube/GQ

Aktor udzielił niedawno wywiadu GQ Magazine, w którym opowiedział miedzy innymi o swoich motocyklowych przedsięwzięciach. Jednym z nich jest koncepcyjny 2019 Method 143. Swoją drogą prototyp mogliśmy podziwiać jakiś czas temu podczas EICMA 2017.

Method 143 wyposażony jest w nadwozie samonośne wykonane z włókna węglowego. Sercem układu jest V-twin o pojemności 2343 cm3. Masywny silnik S&S został zmodernizowany, aby zapewnić jeszcze lepszą trwałość i ostrzejszą reakcję przepustnicy, co nie odbiło się w żaden sposób na mocy, która wynosi 170 KM. Silnik wyrzuca spaliny poprzez udający wariant MotoGP wydech SC Project wykonany z tytanu, aluminium i karbonu.


Źródło: YouTube/GQ

Model 143 posiada sześciobiegowy „transmiter” Bakera połączony z głównym wałem o wysokim momencie obrotowym i ostatecznie napędem łańcuchowym, który zapewnia moc tylnemu kołu. Masywny silnik otrzymuje także pomoc od elektroniki, która ma za zadanie kontrolować siłę motocykla. Poza 143, możemy też posłuchać, jak brzmi 2019 KRGT-1.

Ale Keanu nie opowiada jedynie o Arch. W bardzo naturalnym i szczerym wywiadzie porusza kilka tematów, które prowadzą do jednego wniosku – Reeves kocha motocykle. W tle możemy zresztą zobaczyć część jego kolekcji, w tym słynne Ducati 998, które pojawiło się w „Matrix Reloaded”. Pokazuje też swój zakupiony przed laty, drugi motocykl, wspaniały egzemplarz Nortona Commando 850 MK2A z 1973 roku. Obejrzyjcie cały materiał, warto!

%d bloggers like this: