Kapitan Ameryka powraca na kasku HJC

W 2016 roku HJC wypuściło trzy kaski z grafikami Marvela. Były to IS 17 Iron Man, CL-17 Punisher i oczywiście CL-17 Captain America. Od tego czas pojawiło się kolejnych jedenaście kasków w stylu Marvela, a każdy nowy projekt był bardziej imponujący od poprzedniego.

fot. HJC

HJC Captain America również zmienił się przez te cztery lata, podobnie jak jego kostium w kolejnych filmach. Nowa grafika ma fakturę i detale w nowoczesnym stylu high-end, ale projektanci nie zapomnieli, że chodzi o amerykańskiego bohatera z II wojny światowej – nawet jeśli jest tylko wymyślony. Ma skorupie RPHA 11 Captain America znalazło się zatem miejsce na kultowe „A” i tarczę z vibranium na potylicy. Nikt nie musi wiedzieć, że za wizjerem nie kryje się Steve Rogers.

Kask RPHA 11 (Pro) jest wariantem sportowym, który został zaprojektowany dla wyzwań na torze wyścigowym. Aerodynamiczny kształt i specjalny materiał powłoki HJC Premium Integrated Matrix (P.I.M. Plus) zapewnia również zwiększoną odporność na uderzenia, oraz lekkość.

fot. HJC

HJC z grafiką Captain America pojawi się w obecnym sezonie na torach MotoGP i Moto America. Nie wiadomo jeszcze, którzy zawodnicy pojadą w tym modelu. Dostępne rozmiary zaczynają się od XS i kończą na 2XL. Cena nie jest niska, wynosi 599,99 dolarów.

%d bloggers like this: