Ducati Diavel 1260 S Materico z okazji Milan Design Week. Powstał tylko jeden egzemplarz

Twórcy odważnych projektów tacy jak Ducati, Automobili Lamborghini, Pirelli, Zaha Hadid Design, Walter De Silva i Tom Dixon opowiedzieli o pasji tworzenia w czasie wydarzenia „Beautiful Boldness/Visionary Design” podczas Milan Design Week 2019. Dla Ducati udział w dyskusji był doskonałą okazją do zbudowania motocykla – Ducati Diavel 1260 S Materico, który pozostanie do końca tegorocznej wystawy.

fot. Ducati

To kolejne miejsce po Red Dot Award, w którym Ducati zaznacza swoją obecność nie tylko jako producent motocykli, ale także jako marka będąca ikoną wzornictwa. Udział w Milan Design Week dał Ducati okazję do podzielenia się z innymi tym, w jaki sposób są tworzone, projektowane, stylizowane, czyli jak powstają motocykle Ducati.

fot. Ducati

Podczas spotkania zaprezentowano Ducati Diavel 1260 S Materico – wersję specjalną stworzoną w liczbie jednej sztuki wyłącznie na Milan Design Week. Motocykl uderza przede wszystkim doskonałym zestawieniem kolorów: czerni, stalowej szarości i soczystej żółci w akcentach – które podkreślają wojowniczą naturę tego motocykla.

Chcieliśmy oddać hołd Milan Design Week, podkreślić kreatywność i designerską doskonałość jej wystawców, czyniąc naszego Diavela 1260 S jeszcze bardziej śmiałym i oryginalnym niż kiedykolwiek – powiedział Andrea Ferraresi – dyrektor odpowiedzialny za stylistykę Ducati. – Diavel 1260 S Materico wydobywa esencję z zastosowanej technologii. Dbałość o szczegóły, wraz z zaawansowanymi technologicznie komponentami idealnie harmonizują z kolorystyką, czyniąc ten motocykl doskonałym połączeniem funkcjonalności i formy.

fot. Ducati

Przypomnijmy jeszcze, że Ducati Diavel 1260 został niedawno uhonorowany prestiżową nagrodą Red Dot Design: Best of the Best w kategorii design produktu. Red Dot to najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest najlepszym na świecie produktom i markom. Wyróżnienia Red Dot przyznawane są od 1955 roku w trzech kategoriach: produkt, komunikacja i design.

fot. Ducati

Źródło: ducatipolska.pl

%d bloggers like this: