Nietypowa sytuacja we Wrocławiu: Zderzenie motocyklisty z jeleniem

Według statystyk policji, w Polsce rocznie ma miejsce ponad 300 wypadków, których przyczyną są zwierzęta na drodze. Jelenie, sarny i dziki najczęściej można spotkać jesienią i wiosną, o zmierzchu lub tuż po zmroku, głównie na drogach przecinających lasy, w pobliżu łąk lub pastwisk.

fot. YouTube/MotoHolota

We Wrocławiu zdarzenie miało miejsce praktycznie tuz obok potężnego centrum handlowego Korona, przy bardzo ruchliwej ulicy Bolesława Krzywoustego. Mimo to, na drodze nagle znalazł się jeleń, który wbiegł na jezdnie dokładnie w chwili, gdy przejeżdżał tamtędy motocyklista.

Wypadek wyglądał bardzo źle. Motocyklista został strącony z maszyny i leżał nieruchomo twarzą do asfaltu. Z komentarzy pod filmem można wyczytać, że wśród osób, które udzieliły mu pomocy, by lekarz, natomiast motocyklista po chwili odzyskał przytomność. Do szpitala zabrała go karetka, która przyjechała bardzo szybko.


Źródło: YouTube/MotoHolota

Takie sytuacje mogą zdarzyć się zawsze, chociaż na pewno nikt nie spodziewał się potężnego zwierzęcia w tak ruchliwej części miasta. Szczęście w nieszczęściu, że motocyklista miał na sobie pełny kombinezon i prawdopodobnie jechał stosunkowo wolno.

%d bloggers like this: