Trzy kolejne, nowe fabryki Indiana w Polsce! Fantastycznie!

Poniższy tekst to kolejny żart primaaprilisowy. Nabraliście się? 

W połowie zeszłego roku Scott Wine, dyrektor generalny Polaris Industries Inc., czyli właściciela marki Indian, ogłosił przeniesienie części produkcji motocykli ze Spirit Lake w stanie Iowa do fabryki w Polsce. Grupa Polaris wybrała obiekt w Opolu, gdzie już są produkowane quady i pojazdy RZP.

Trzeba zaznaczyć, że dotychczasowe plany zakładały, że w Polsce składane będą jedynie mniejsze modele, a silniki zostaną dostarczone do Opola w całość z centralnej fabryki marki w… Spirit Lake. Polaris zobowiązał się, że nie zwolni żadnego amerykańskiego pracownika z powodu uruchomienia zakładu w Polsce.

fot. Inforiders.pl

Produkcja w Opolu ma ruszyć niebawem, natomiast najgorętszą informacją dzisiejszego dnia jest zapowiedź budowy aż trzech nowych fabryk Polaris, w których będą produkowane wszystkie motocykle marki! Chodzi o zakłady pod Warszawą, Krakowem i Poznaniem!

Poznań znalazł się tym doborowym towarzystwie nieprzypadkowo, ponieważ Indian zamierza również zainwestować w Tor Poznań, gdzie testowane będą motocykle z rosnącej w siłę rodziny FTR!

fot. Inforiders.pl

Na razie nie mamy jeszcze konkretniejszych informacji odnośnie tego niezwykłego przedsięwzięcia, ale jak tylko uzyskamy oficjalne stanowisko Grupy Polaris, na pewno Was o tym poinformujemy. W tej chwili zastanawiamy się również, jak na niespodziewane plany Indiana zareaguje Harley-Davidson. Zapewne szefowie z Milwaukee będą się teraz mocno głowić i zastanawiać, dlaczego Indian postanowił uczynić Polskę strategicznym i praktycznie głównym producentem swoich mmotocykli.

%d bloggers like this: