Ducati Diavel 1260 z prestiżową nagrodą Red Dot Design: Best of the Best w kategorii design produktu!

Red Dot to najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest najlepszym na świecie produktom i markom. Wyróżnienia Red Dot przyznawane są od 1955 roku w trzech kategoriach: produkt, komunikacja i design.

fot. Ducati

Ducati otrzymało to wyróżnienie po raz trzeci w swojej historii. Wcześniej docenione zostały modele 1199 Panigale (w 2013 roku) oraz XDiavel S (w 2016 roku).

fot. Ducati

Motocykl został pokazany w zeszłym roku na EICMA 2018 w Mediolanie dokładnie osiem lat po premierze modelu, zresztą również na tej imprezie. Super cruiser włoskiej marki, już w nowej odsłonie, trafił do klientów zaledwie miesiąc temu.

fot. Ducati

Ulepszony motocykl został zbudowany na zmodernizowanym silniku Testastretta DVT o mocy blisko 160 KM i 129 Nm momentu. Jednostka o pojemności 1262 cm3 posiada trzy tryby umożliwiające dostosowanie silnika do warunków lub charakteru jazdy kierowcy.

fot. Ducati

Nowa jest również kratownicowa rama o poprawionych parametrach sztywności. Przednie zawieszenie bazuje na widelcu upside down 50 mm. Tył wspiera się na pojedynczym wahaczu umieszczonym centralnie z regulowanym monoshockiem.

fot. Ducati

Pozycja kierowcy została również zmieniona dzięki temu, że kierownica jest wyżej. To odciąża plecy i poprawia wygodę podczas dłuższych przejazdów. Klienci mogą zakupić również wersję S, która różni się od standardowej malowaniem, lepszym układem hamulcowym, wyższej klasy kołami, zawieszeniem renomowanej firmy Ohlins oraz quickshifterem.

fot. Ducati
%d bloggers like this: