Speeder to latający motocykl. Do klientów cywilnych trafi tylko 20 sztuk. Brać czy nie brać?

JetPack Aviation to firma, która zajmowała się plecakami odrzutowymi, ale ostatecznie rozpoczęła przedsprzedaż… latającego motocykla o nazwie Speeder.

fot. YouTube/JetPack Aviation

Speeder będzie w stanie wnieść się aż na 4,5 kilometra, co wiąże się z koniecznością używania maski tlenowej. Maksymalna prędkość powietrznego bolidu wynosi 240 km/h, ale lot może trwać zaledwie 10 do 20 minut, co uzależnione jest od wagi kierowcy i rodzaju użytego paliwa. Speeder waży 105 kilogramów, natomiast pilot nie może być cięższy niż 109 kilogramów.

Napęd stanowią cztery turboodrzutowe silniki serii JB o łącznym ciągu prawie 1000 Nm. Do ich rozpędzenia konieczna jest kerazyna, czyli wysokoenergetyczne paliwo rakietowe. Co ciekawe, pomimo braku działającego prototypu, JetPack Aviation przyjmuje już zamówienia. Dostępnych jest zaledwie 20 sztuk Speedera. Latając motocykl można zarezerwować po wpłacie 10 000 dolarów, natomiast finalnie trzeba będzie wyłożyć 380 000 dolarów. Pozostała, bliżej niesprecyzowana produkcja, ma być przeznaczona dla wojska.


Źródło: YouTube/JetPack Aviation

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwszy projekt latającego motocykla. Dubajska policja ma już działający model gotowy do patrolowania ulic miasta, również rosyjski Hoversurf Scorpion to wariant w pełni funkcjonalny, który można sobie zakupić za 150 000 dolarów.

Jeżeli ktoś chciałby wpłacić wspomniane 10 000 dolarów tytułem zaliczki, tutaj link. Powodzenia!

%d bloggers like this: