Akcja naprawczas Yamahy. Dotyczy aż siedmiu rożnych modeli

Przedsiębiorca Yamaha Motor Europe oddział w Polsce powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w motocyklach marki Yamaha MT-07 wyprodukowanych w Japonii oraz Tracer700 i XSR700, wyprodukowanych we Francji, istnieje ryzyko odkręcenia się w skutek wibracji śruby mocującej osłonę łańcucha napędowego, co w najgorszym wypadku może spowodować odpadnięcie osłony na drogę powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Kampanią naprawczą objętych jest łącznie 559 motocykli.

fot. Yamaha/Yamaha MT-07

Kolejny problem dotyczy modeli Yamaha YZF-R3 oraz MT-03/A wyprodukowanych w Indonezji, na skutek nieprawidłowego procesu wulkanizacji przewodu chłodniczego na etapie produkcji istnieje ryzyko jego uszkodzenia w trakcie eksploatacji, co może prowadzić do wycieku płynu chłodniczego w trakcie jazdy. Ponadto istnieje ryzyko pęknięcia sprężyny mechanizmu zmiany biegów, co może powodować trudności w zmianie biegów lub nawet ją uniemożliwić. Kampanią naprawczą objętych jest łącznie 178 motocykli.

To nie koniec problemów Yamahy. Kłopoty moga mieć również właściciele modelu MWS125/150 Tricity wyprodukowanego w Tajlandii. Z powodu użycia niewłaściwego materiału do produkcji przewodów łączących chłodnicę cieczy ze zbiornikiem wyrównawczym może dojść w skrajnych przypadkach do ich pęknięcia i wycieku płynu chłodniczego. Kampanią naprawczą objętych jest łącznie 19 motocykli.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią pojazdów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu dokonania stosownej naprawy.

Informacji związanych z kampanią udziela Yamaha Motor Europe N.V. (Spółka Akcyjna) – Oddział w Polsce (adres: Aleje Jerozolimskie 212, 02-486 Warszawa; tel.: 22 571 40 87).

Źródło: UOKiK

%d bloggers like this: