Rękawice grzane prądem: 4 warianty dla bogatego motocyklisty

Tytuł jest trochę przewrotny, bo po prostu ceny rękawic wyposażonych w sprawne moduły grzewcze są mocno wygórowane. Dobra wiadomość jest taka, że mniej więcej od połowy zimy ceny wariantów „z grzałkami” zaczynają spadać. Oczywiście na obniżki o 50% nie ma co liczyć, ale 10%-20% powinniście znaleźć bez problemu. Które rękawice wybrać?

Nasz poradni znajdziecie pod tym adresem, natomiast poniżej cztery aktualne, dobre propozycje, chociaż na pewno nie najtańsze. Ale tym razem kierowaliśmy się wysoką jakością i dobrymi ocenami wśród użytkowników.

Glovii GS1

Rękawice GS1 mają kilka ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim w produktach Glovii zastosowano ogrzewanie z wydajnych włókien węglowych, które dzięki emisji fal podczerwonych wypływają korzystnie na krążenie krwi. Jednocześnie element grzewczy jest odporny i trwały, co przecież w warunkach użytkowania przez motocyklistów ma niemałe znaczenie.

fot. Glovii GS1

Element grzewczy znajduje się wokół wszystkich palców i u góry dłoni, natomiast włókna przewodzące w kciuku i w placu wskazującym pozwalają dodatkowo na obsługę ekranów dotykowych bez zdejmowania rękawiczek.

fot. Glovii GS1

Rękawiczki wykonane są ze skóry bydlęcej i ocieplone sprawdzoną tkaniną 3M Thinsulate. Bateria Li-Poly ma pojemności 2100 mAh, co wystarcza na 6 godzin pracy w trybie Long, 3 godziny Medium i 2 godziny w najkrótszym High (tryby pracy: 33% LO, 66% MED, 100% HI). Co ważne, dzięki wbudowanemu wskaźnikowi pojemności, użytkownik widzi również stopień naładowania baterii.

fot. Glovii GS1

Rękawice ważą 290 gram, natomiast wraz z baterią 460 gram. W zestawie jest ładowarka sieciowa 8.4V, A1 oraz pokrowiec. Na polskiej stronie Glovii można dokonać zakupu bezpośrednio u dystrybutora, z opcją zapakowania rękawiczek na prezent.. Model GS1 kosztuje 599 zł (chociaż można znaleźć taniej). Szkoda tylko, że producent nie zastosował lepszego materiału na protektory. Tutaj link.

Macna Foton RTX

Macna to holenderska marka, która zajmuje się produkcją rękawic od blisko trzydziestu lat. Model Foton RTX uzyskuje bardzo wysokie oceny w testach, chociaż potencjalnych klientów na pewno może zniechęcić wygórowana cena.

fot. Macna Foton RTX

Podobnie jak w modelu Glovii zasilanie stanowi akumulator, który umieszczony jest w specjalnej kieszonce na nadgarstku. Możliwe jest również nabycie osobnych akumulatorów. Elementy grzejne rozmieszczone są strategicznie, aby podgrzewać te miejsca, w których zimno jest najbardziej odczuwalne, np. palce. Użytkownik ma ponadto możliwość wyboru mocy grzania, co wpływa oczywiście na czas działania zestawu.

W przypadku najwyższej mocy akumulator wystarczy na 3 godziny pracy, średni poziom to 3,5 h pracy, natomiast najniższa wydajność zapewnia 4 godziny działania.

fot. Macna Foton RTX

Rękawice Macna Foton RTX wykonane są kombinacji koziej skóry i opatentowanego materiału Poly 600. Wierzch to materiały syntetyczny zapewniający elastyczność, natomiast wewnętrzną część dłoni został zrobione ze skóry, która jest odporna na zużycie i przetarcie.

Na kostkach palców umieszczone są panele z pianki EVA. Aby utrzymać suche dłonie, model RTX wyposażony jest w wodoszczelną i oddychająca membranę Raintex. W zestawie znajdują się dwie baterie, ładowarka i pokrowiec na akcesoria. Za model Foton RTX trzeba zapłacić obecnie ok. 800 zł, nieco taniej niż przed sezonem. I jeszcze link.

RST Thermotech CE WP

Rękawice od RST, podobnie jak buty tej firmy, mają jedne z lepszy parametrów, chociaż niestety wysoka jakość oznacza również wysoką cenę. RST to brytyjska marka specjalizująca się w odzieży motocyklowej przeznaczonej zarówno dla amatorów jazdy rekreacyjnej, jak i bezkompromisowych zawodników na torach wyścigowych.

fot. RST Thermotech CE WP

Thermotech to bezprzewodowa konstrukcja wyposażona w baterię Li-Poly zapewniającą ciepło do 4 godzin jazdy. W praktyce w trybie najmocniejszego grzania energii wystarczy na 2,5 h, natomiast przy minimalnym ustawieniu ciepła powinno wystarczyć aż na 4,5 godziny.

Model Thermotech CE wykonany jest ze skóry bydlęcej Premium Grade oraz Maxtexu (wysokie jakości poliester). Wkładka wykonana została z neoprenowego ComfortMaxu. W kluczowych obszarach dłoni umieszczono ponadto protektory z nylonu o podwyższonej wytrzymałości. Ochronę palców zapewnia Superfabric.

fot. RST Thermotech CE WP

Inne rozwiązania to podwójna skóra na dłoni, ergonomiczne zakrzywienie palców ułatwiające chwyt i podwójne szwy. Cena jest mocno wygórowana i wynosi 899 zł. Opcja zakupu tutaj.

IXS X-7

IXS to szwajcarska marka a skojarzenie z najwyższą jakością jest w tym przypadku słuszne. System grzewczy IXS to opatentowany system Microwire bazujący na akumulatorze Li-ion 7V. Rękawice wykonano z koziej skóry oraz poliamidu z membraną HIPORA i dodatkową podszewką na palcach oraz podwójną warstwą mocnej skóry mocka na dłoniach (zapewnia ochronę podczas ewentualnego upadku).

fot. IXS X-7

Ciepło wewnątrz rękawic utrzymuje podszewka z Thinsulate. Inne systemy bezpieczeństwa to ochraniacze na kostki z wytrzymałego materiału TPU. Podobnie jak konkurencja, model IXS X-7 gwarantuje maksymalnie 4 godziny pracy w przypadku najmniejszej mocy grzania. Do wyboru są trzy tryby, najmocniejszy zapewnia około 2 godzin pracy.

fot. IXS X-7

W zestawie znajdują się dwa akumulatory, kabel do ładowania i dwa adaptery. Cena tego modelu jest najwyższa z prezentowanych rękawic, model X-7 kosztuje aż 1021 zł. Do kupienia pod tym adresem.

%d bloggers like this: