LiveWire to nie koniec niespodzianek od Harleya-Davidsona. Zawodnicy X Games testują dwa nowe jednoślady na prąd!

Wraz z wprowadzeniem na rynek LiveWire, Harley-Davidson oficjalnie wchodzi do segmentu elektrycznych motocykli. Ale będąc Harleyem nie ograniczasz się do ustanowienia przyczółku. Musisz napierać dalej.

fot. Harley-Davidson

Problem z LiveWire polega na tym, że tak jak każdy inny motocykl, wymaga uprawnień do prowadzenia pojazdu. Biorąc pod uwagę plany ekspansji, które amerykańska firma ogłosiła już wcześniej, kierowanie oferty wyłącznie do osób posiadających już prawo jazdy nie wystarczy aby osiągnąć zamierzone cele.

Mniej więcej w tym samym czasie gdy LiveWire pojawił się w centrum uwagi, Harley przedstawił dwie koncepcje elektrycznych pojazdów przeznaczone dla młodszej klienteli. Żeby wykorzystać je jako haczyk do złowienia nowych klientów, prototypy są obecnie testowane i prezentowane podczas Winter X Games w Aspen w stanie Kolorado.

Oba jednoślady na razie nie mają nazwy, są natomiast testowane przez weteranów X Games. Jeden z pojazdów został poddany próbom przez złotego medalistę X Games Jacko Stronga, a drugi znalazł się w rękach gospodarza X Games Jacka Mitraniego. Obaj zawodnicy wydają się być zachwyceni możliwościami nowych pojazdów Harleya-Davidsona.

Dwa nowe modele zostały zbudowane z lekkich materiałów, co ma zwiększyć zwrotność i wygodę użytkowania pojazdów. Nie znamy na razie szczegółów odnośnie elektrycznego układu napędowego i baterii, ale wiadomo już, że akumulator został zaprojektowany w taki sposób, ab umożliwić jego wyjęcie, przeniesienie do domu i naładowanie ze zwykłego gniazdka.

Kiedy prototypy zamienią się w wersje produkcyjne? Tego oczywiście nie wiemy, ale pamiętamy obietnicę Harleya-Davidsona, że mniejsi bracia LiveWire będą dostępni już około 2022 roku. Zapewne możemy się również spodziewać, że będą znacznie tańsze niż pierwszy motocykl elektryczny giganta z Milwaukee, chociaż trudno obecnie wyrokować ile miałby kosztować mały Harley na baterię.

%d bloggers like this: