Ducati rozpoczyna sprzedaż elektrycznego roweru górskiego

Ducati MIG-RR można już zamawiać u europejskich dealerów, a także za pośrednictwem strony www.ducati.com. Cena? 6250 euro czyli ok. 27 000 zł. Nikt nie mówił, że będzie tanio.

fot. Ducati

Skoro BMW lub Audi mogą z powodzeniem sprzedawać swoje rowery dla zamożnych klientów, dlaczego Ducati nie miałoby spróbować swych sił w tym segmencie? Wiadomo, że nie będzie to model masowy a raczej dla wielbicieli marki, którzy obok Ducati 1199 Panigale S za ponad 120 tys. złotych, chcą postanowić sobie „rower” tej samej firmy. Bo mogą.

MIG-RR został publicznie pokazany podczas EICMA 2018, jednak nie powstał w siedzibie włoskiej marki motocyklowej, lecz w Thok Ebikes, czyli firmie składającej się z ekspertów w temacie rowerowego downhillu i BMX. W projekt zaangażowany został również dział Ducati Design Center i D-Perf Aldo Drudiego (Drudi jest człowiekiem odpowiedzialnym za wygląd i design ikonicznego kasku Valentino Rossiego).

fot. Ducati

Rower Ducati nie jest zabawką. Zawieszenie to regulowany zestaw FOX Factory Kashima (z przodu i z tyłu), kierownica wykonana z karbonu jest produkcji Renthal, koła to model Mavic, a za hamowanie odpowiada Shimano Saint i zestaw Shimano XT. MIG-RR waży zaledwie 22,5 kg w rozmiarze M bez pedałów.

Zasilanie MIG-RR stanowi 250-watowy silnik Shimano Steps E8000 o wadze 2,8 kg – to jedna z najlżejszych konstrukcji dostępnych na rynku. Co najciekawsze E8000 wytwarza więcej maksymalnego momentu obrotowego niż Yamaha R6. Prąd zapewnia bateria 504 Watt umieszczona w dolnej części ramy.

fot. Ducati
%d bloggers like this: