Motocykl dla golfistów? Tego jeszcze nie było

Amerykańska firma Sun Mountain specjalizująca się w produkcji wysokiej klasy toreb golfowych, postanowiła wejść w segment motocyklowy. Mogłoby się wydawać, że to decyzja mocno kontrowersyjna, żeby nie powiedzieć samobójcza, ale Sun Mountain ma pomysł na motocykl, który jest właściwie jeżdżącą torbą na kije golfowe.

fot. finnscooters.com

Zdobycie wszystkich osiemnastu dołków w grze zajmuje dużo czasu, bo zawodnicy muszą przejść sporo kilometrów. Dwukołowy FinnCycle ma przyspieszyć grę i dostarczyć amatorom golfa więcej zabawy niż tradycyjny wózek golfowy.

FinnCycle jest pojazdem elektrycznym, bateria wystarczy na odwiedzenie 36 dołków, a konstrukcja jednośladu ma być na tyle uniwersalna, aby nadawał się dla seniorów. Torba golfowa została umieszczona na środku ramy, co zwiększa stabilność podczas jazdy.

fot. finnscooters.com

Pojazd nie będzie dostępny w specyfikacji drogowej, zresztą jego prędkość maksymalna to tylko 24 km/h. FinnCycle pojawi się w sprzedaży już na wiosnę bieżącego roku. Firma Sun Mountain chciałaby sprzedawać swój elektryczny motorek zarówno klientom indywidualnym jak i właścicielom pól golfowych. Ceny jeszcze nie ujawniono.

%d bloggers like this: