Ducati Diavel 1260 w nowej odsłonie już wkrótce trafi do klientów

Super cruiser włoskiej marki trafi do klientów już w lutym. Ducati ogłosiło w tym tygodniu, że produkcja modelu w fabryce w Borgo Panigale została rozpoczęta, a pierwszy unowocześniony Diavel 1260 zjechał już z linii montażowych.

Ducati Diavel 1260 / fot. Ducati

 

Motocykl został pokazany w zeszłym roku na EICMA 2018 w Mediolanie, osiem lat po tym, jak oryginalny Diavel pojawił się po raz pierwszy również na tej imprezie.

Ducati Diavel 1260 / fot. Ducati

Ulepszony motocykl został zbudowany na zmodernizowanym silniku Testastretta DVT o mocy blisko 160 KM i 129 Nm momentu. Jednostka o pojemności 1262 cm3 posiada trzy tryby umożliwiające dostosowanie silnika do warunków lub charakteru jazdy kierowcy.

Ducati Diavel 1260 / fot. Ducati

Nowa jest również kratownicowa rama o poprawionych parametrach sztywności. Przednie zawieszenie bazuje na widelcu upside down 50 mm. Tył wspiera się na pojedynczym wahaczu umieszczonym centralnie z regulowanym monoshockiem.

Ducati Diavel 1260 / fot. Ducati26

Pozycja kierowcy została również zmieniona dzięki temu, że kierownica jest wyżej. To odciąża plecy i poprawia wygodę podczas dłuższych przejazdów. Klienci będą mogli zakupić również wersję S, która różni się od standardowej malowaniem, lepszym układem hamulcowym, wyższej klasy kołami, zawieszeniem renomowanej firmy Ohlins oraz quickshifterem.

%d bloggers like this: