Na niemieckich autostradach zostanie wprowadzony limit prędkości?!

Niemcy to ostatni bastion jazdy bez ograniczenia prędkości, ale to wkrótce może się zmienić. Nie chodzi wbrew pozorom o kwestie bezpieczeństwa, ale o ochronę klimatu.

Niemieckie władze powołałby specjalna grupę, której zadaniem jest ochrona klimatu i działania mające znacząco ograniczyć emisję CO2. Według największego i najbardziej wpływowego niemieckiego tygodnika „Der Spiegiel”, w pierwotnej wersji dokumentu dla władz znalazła sie propozycja ograniczenia prędkości na autostradach. Według ekspertów graniczną, dopuszczalną prędkością, powinno być 130 km/h.

fot. pixabay

Specjaliści dowodzą, że wzrost prędkości przekłada się na emisję CO2 i cząstek tlenków azotu NOx. Najprostszym rozwiązaniem jest więc wprowadzenie ograniczenia, które zmniejszy zużycie paliwa w pojazdach poruszających się po niemieckich drogach, a co za tym idzie, wpłynie korzystnie na poprawę stanu powietrza.

Warto dodać, że niemieckie autostrady, które dotychczas były wolne od opłat, pozostaną takie jeszcze tylko półtora roku. Od października 2020 roku poruszanie się po nich będzie płatne.

%d bloggers like this: