Ducati zaprezentowało zespół na GP19

W piątek, 18 stycznia br. w Szwajcarii, został oficjalnie zaprezentowany zespół Ducati, który będzie występować w barwach włoskiego producenta w królewskiej klasie Motocyklowych Mistrzostw Świata. Prezentacja odbyła się w szwajcarskim miasteczku Neuchâtel, będącym siedzibą działu rozwoju i innowacji firmy Philip Morris International (PMI) – tytularnego partnera zespołu Ducati w 2019 roku. Zawodnikom w zbliżającym się sezonie będzie towarzyszyło hasło „Mission Winnow (misja: wygrać teraz!)”. Jest ono widoczne na kombinezonach i motocyklach reprezentantów zespołu.

fot. Ducati

Członkowie zespołu to Andreas Dovizoso i Danilo Petrucci. Davizoso w ubiegłym sezonie zdobył tytuł wicemistrza świata i zanotował cztery wygrane wyścigi (w Katarze, Brnie, Misano i Walencji). 2019 rok będzie dwunastym sezonem Dovizioso w Motocyklowych Mistrzostwach Świata i siódmym w barwach Ducati.

Petrucci przez cztery ostatnie sezony jeździł w barwach zespołu Pramac Racing, w którym zaprezentował doskonałą formę. Pierwszy sezon z motocyklem Ducati, w 2015 roku, zawodnik zakończył na dobrym 10. miejscu w stawce. 2016 rok był dla niego mniej łaskawy ze względu na odniesioną kontuzję, która wyeliminowała go aż z czterech wyścigów sezonie. Kolejne sezony to powrót do coraz lepszej kondycji i wyników. Zarówno 2017, jak i 2018 rok Petrucci zakończył na 8 pozycji w generalnej klasyfikacji.

fot. Ducati

“Mission Winnow to filozofia firmy, która zakłada dążenie do zmian przez poszukiwanie nowych form realizacji tych samych działań. Ducati jest jednym z najbardziej inspirujących i postępowych producentów w MotoGP, z ponad 70-letnią historią w wyścigach. Determinacja całego zespołu połączona z niekonwencjonalnym myśleniem, aby osiągać coraz lepsze wyniki z wyścigu na wyścig, doskonale oddają ducha hasła Mission Winnow” – powiedział Mirosław Zieliński, szef działu rozwoju i innowacji PMI.

Swój optymizm w stosunku do nadchodzącego sezonu MotoGP wyraził również Claudio Domenicali, Dyrektor Generalny Ducati Motor Holding: “Wyścigi są zapisane w DNA marki Ducati. Doświadczenie zebrane przez lata w Motocyklowych Mistrzostwach Świata pozwala nam rozwijać ofertę motocykli, aby były jeszcze bardziej bezpieczne i stale fascynowały swoimi osiągami. Analizując sytuację Ducati z poprzedniego sezonu myślę, że możemy być dumni z tego, co osiągnęliśmy i nie chcemy na tym poprzestać. Wierzę, że doświadczenie, które już posiadamy i pasja, z jaką podchodzimy do pracy, pozwolą nam wspiąć się na szczyt”.

The Mission Winnow Ducati team będzie można oglądać już od 6 do 9 lutego podczas pierwszych przedsezonowych testów motocykli na torze Sepang w Malezji.

Źródło: Ducati Polska

%d bloggers like this: