Triumph Rocket III 2020: Jeszcze więcej pojemności, mocy i momentu obrotowego

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia modelu Triumph Rocket III, który w salonach ma zagościć w sezonie 2020. Ulepszona rakieta ma dostać powiększony silnik o pojemności 2,5 litra generujący ponad 230 Nm momentu obrotowego!

fot. MoreBikes

Do tej pory Triumph Rocket III był wyposażony w największy trzycylindrowy silnik na świecie, wytwarzający imponujący moment obrotowy. Ale dla Triumpha 2,3 litra, 134 KM i 200 Nm z tej elektrowni, to było mało.

fot. MoreBikes

Dzięki dodatkowym 200 cm3 pojemności nowy Behemot będzie generować około 180 KM i ponad 230 Nm. Na pokładzie znajdzie się system elektroniczny wspierający kierowcę i poprawiający bezpieczeństwo dzięki lepszemu wykorzystaniu całej dostępnej mocy.

fot. MoreBikes

Starszy model Rocket III słyną z tego, że dawał kopa za każdym razem, gdy kierowca odkręcał manetkę. W nowy modelu to uczucie będzie na pewno zmaksymalizowane, dlatego ważne jest, że na pokładzie nie zabraknie ABS (również w zakrętach), kontroli trakcji, systemu antypoślizgowego i innych nowoczesnych rozwiązań.

fot. MoreBikes

Oczywiście Rocket III to również komfort jazdy, a więc klienci dostana podgrzewane uchwyty, tempomat, regulowane zawieszenie oraz system TFT Connectivity do sprawnej komunikacji z użytkownikiem.

Triumph na pewno będzie stopniowo podgrzewał atmosferę wokół Rocket III w wersji 2020, więc niedługo spodziewamy się kolejnych wieści.

%d bloggers like this: