Co się dzieje, gdy ludzie mają dość bezkarności złodziei jednośladów?

Motocykliści z samozwańczej straży obywatelskiej rozpoczęli regularne patrole ulic Londynu, aby powstrzymać notoryczne kradzieże skuterów i przestępstwa popełnianie przez zamaskowanych bandziorów jeżdżących na skradzionych skuterach.

Grupa nazywa się Biker Biker i działa głównie wieczorem oraz w nocy. Informacje o podejrzanych osobnikach i zdarzeniach członkowie gruby czerpią z social mediów infiltrując społeczności na których przestępcy chwalą się swoimi „akcjami”.

fot. facebook.com/bikerbiker1/

Założyciel Biker Biker postanowił rozpocząć szerszą krucjatę przeciwko złodziejom i bandytom po kradzieży trzech swoich motocykli. Początkowo chciał jedynie zebrać okradzione osoby, które mogłyby dzielić się informacjami, ale szybko okazało się, że jednym ze skutecznych sposobów na odzyskanie swojej własności jest sprawdzanie ulic i obszarów, na których najczęściej zdarzają się rajdy skuterowych przestępców.

Inny sposobem na złapanie złodzieja jest pozostawienie przynęty i złapanie przestępcy na gorącym uczynku. Co więcej, Biker Biker korzystają z fałszywych kont i wyłapują złodziei, który próbują sprzedać kradzione jednoślady w internecie.

Oczywiście takie działania muszą prowadzić do konfrontacji, jednak członkowie Biker Biker twierdzą, ze zawsze działają zgodnie z prawem i regularnie kontaktują się z policją. Organizacja ma już sponsorów i darczyńców, którzy chcą wspierać tę inicjatywę.

Od stycznia do grudnia 2018 roku na skuterach lub motorowerach popełniono w Londynie 13 721 wykroczeń. To oznacza 38 zdarzeń dziennie i więcej niż jedno na godzinę. Co zaskakujące, ten wynik i tak jest bardzo dobry, ponieważ od zeszłego roku Metropolitan Police wreszcie zaczęła bardziej stanowczo działać w tej sprawie. W poprzednim roku (2016) odnotowano aż 23 787 podobnych przestępstw.

Fanpage Biker Biker na Facebooku, gdzie znajdują się również filmy z działań grupy możecie obejrzeć pod tym adresem.

%d bloggers like this: