BMW Serii 5 odnalezione w rolnicznym magazynie. Znamy ich losy

Niedawno pisaliśmy o 11 fabrycznie nowych samochodach BMW, które od ponad 20 lat stały w jednym z bułgarskich magazynów, zaś niedawno zostały odnalezione i mają trafić na aukcję. Tak się jednak nie stanie, ale wiemy przynajmniej skąd auta się wzięły.

fot. Facebook/Център за БОРБА с Ръждата

Początkowo wydawało się, że były to pojazdy dla bułgarskich oficjeli, które nie zostały sprzedane, bo kontrakt nie doszedł do skutku. Prawdziwe losy pojazdów odkryli członkowie BMW Fans Bulgaria zrzeszeni na Facebooku.

Okazało się, że auta są częścią znacznie większego parku samochodów liczącego początkowo 186 pojazdów. Zostały one nabyte przez lokalnego biznesmena na początku lat 90., który zakupił pojazdy od upadającego hiszpańskiego dealera marki. BMW serii 5 zostały kupione bardzo tanio i miały zostać sprzedane w Bułgarii, ale niewiele później rząd wprowadził VAT i cena aut nie była już atrakcyjna.

fot. Facebook/Център за БОРБА с Ръждата

Właściciel kolekcji sprzedawał pojazdy ponad dwadzieścia lat, ostatecznie udało mu się znaleźć nabywców na 175 sztuk. Pozostałe stały od kilku lat bez szans na sprzedaż, ponieważ mimo fabrycznej nowości ich stan pozostawia wiele do życzenia – samochody są skorodowane, części gumowe sparciałe, tapicerka zagrzybiona. Na dodatek są mocno zdekompletowane, ponieważ dużo części po prostu ukradziono.

Największy problem stanowi jednak brak dokumentów pojazdów, nawet przeglądu zerowego, co praktycznie uniemożliwia ich rejestrację. Początkowo wydawało się, że 11 zapomnianych BMW 5 ma szansę trafić do kolekcjonerów, ale najprawdopodobniej zostaną jednak zezłomowane lub przeznaczone jako dawcy na części. Szkoda.

fot. Facebook/Център за БОРБА с Ръждата
%d bloggers like this: