Autonomiczny robot zabity przez autonomiczny samochód. Przyszłość dzieje się dziś?

Wkraczamy w nową erę, w której do zdarzeń i wypadków drogowych może dochodzić bez udziału ludzi, ale to nie znaczy, że nie będzie poszkodowanych, przynajmniej finansowo. W trakcie odbywających się obecnie w Las Vegas targów CES miała miejsce nietypowa kolizja.

fot. Youtube/BeTerrific

Siódmego styczna wczesnym rankiem grupa autonomicznych Promobotów wyruszyła na stoiska wystawowe, ale jeden z robotów z niewiadomych przyczyn zjechał z chodnika i znalazł się na jezdni. Chwilę po tym został potrącony przez poruszający się na autopilocie samochód Tesla Model S.

W wyniku wypadku wart 25 tys. dolarów robot został poważnie uszkodzony. Firma Promobot opublikowała na Twitterze filmik z tego zdarzenia wraz z komentarzem: „Zobacz Elon, twoja Tesla uderzyła i zabiła niewinnego robota. Samochód jechał na autopilocie!”.

Wśród komentarzy w internecie pojawia się wiele głosów, że akcja była ustawiona i chodzi o zwiększenie zainteresowania gości targów oraz mediów ofertą firmy Promobot, ale na razie nie ma dowodów, że wypadek został sfingowany.

%d bloggers like this: