Hulajnoga z motoroweru Komar trafiła na aukcję WOŚP

Do czego może posłużyć Romet Komar z połowy lat 70. produkowany niegdyś przez Zjednoczone Zakłady Rowerowe w Bydgoszczy? Może na przykład zamienić się w hulajnogę i zostać gwiazdą licytacji WOŚP.

fot. wosp.org.pl

Nietypowa hulajnoga była już gwiazdą podczas finału WOŚP w 2017 roku, kiedy to osiągnęła w trakcie licytacji kwotę 25 tys. złotych. Dodajmy, startując z pułapu 700 zł. Po dwóch latach nietypowy pojazd wraca do WOŚP i jeśli ktoś chce wesprzeć akcję Owsiaka a przy okazji powalczyć o hulajnogę wykonaną z motoroweru Komar, będzie miał ku temu okazję.

fot. wosp.org.pl

Hulajnoga powstawała w ostatnim kwartale 2016 roku, w małym garażu w Świebodzinie. Kilku członków grupy “Klasyki Świebodzin” zbudowali ją specjalnie na ten cel. Wykonana z części z odzysku hulajnoga powstawała dosyć długo, projekt w międzyczasie o mało nie został zawieszony, kiedy doszło do eksplozji w pobliskiej fabryce. Mimo wielu trudności, niesprzyjającej aurze, zimnie i śniegowi wpadającemu przez zdemolowaną bramę garażową, projekt udało się zakończyć.

fot. wosp.org.pl

Hulajnoga wykonana jest z części z odzysku, które zostały wypiaskowane i polakierowane proszkowo, kilka elementów również akrylem. Rama została wykonana od podstaw z rur stalowych. Koła pomalowano proszkowo, hamulce bębnowe nadal działają. Pojazd posiada oświetlenie LED. Gadżet raczej do ozdoby warsztatu, biura albo jako zabawka na zloty motoryzacyjne. Można się na niej poruszać ale nie jest to najefektywniejszy środek transportu – za to na pewno bardzo efektowny!

Aukcja zakończy się 12 stycznia o godzinie 18:45. Licytacja dostępna jest pod tym linkiem.

%d bloggers like this: