11 fabrycznie nowych BMW z lat 90. odnaleziono w starej hali sprzętu rolniczego

Nie chodzi co prawda o motocykle a o samochody z serii 5, ale to nie umniejsza skali odkrycia. Na razie sprawa jest mocno tajemnicza, ale wiadomo na pewno, że auta zostały odnalezione w Bułgarii, w starym, nieużywanym magazynie nieistniejącej już wytwórni sprzętu rolniczego.

fot. Facebook/Център за БОРБА с Ръждата

Pewne ślady świadczą o tym, że jedenaście fabrycznych nowych modeli BMW, w tym E34, 520i i 525i, stoi w nieczynnej fabryce od 1994 roku. Część z pojazdów została nieco nadgryziona zębem czasu, widać też pewne drobne uszkodzenia, ale to nie zmienia faktu, że to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i fanów niemieckiej marki. Większość samochodów wciąż ma zafoliowane wnętrza i fabryczne naklejki, które oznaczają, że auta nie zostały nawet zarejestrowane i nie przeszły pierwszego przeglądu technicznego.

Opublikowany przez Център за БОРБА с Ръждата Sobota, 29 grudnia 2018

Jak to się stało, że auta stoją od niemal 25 lat w opuszczonym magazynie? Na fanpage bułgarskiej grupy poświęconej starym pojazdom można zaznajomić się z wieloma teoriami na ten temat. Jedna z najpopularniejszych mówi, że BMW miały być przeznaczone dla rządowych oficjeli, ale do transakcji z jakiś powodów nie doszło i samochody zostały odstawione do magazynu. Ponieważ BMW należały do państwowej firmy, nie mogły zostać łatwo upłynnione. Co ciekawe, nie udało się dotąd zidentyfikować firmy, do której należą samochody.

Zapewne teraz po dopełnieniu wszelkich formalności pojazdy trafią ostatecznie na aukcję.

%d bloggers like this: