KTM chce wykupić Ducati od Volkswagena?!

Nie jest tajemnicą, że Volkswagen zamierza sprzedać Ducati. Informacje o kolejnych inwestorach zainteresowanych włoską marką pojawiają się regularnie, ale jak dotychczas żadne wieści nie zostały podsumowane rzeczywistą transakcją. Być może znalazł się jednak inwestor, który nie rzuca słów na wiatr.

Niemiecki portal Speedweek przeprowadził rozmowę z prezesem KTM Stefanem Piererem. W trakcie wywiadu padło pytanie o Ducati i przyszłości marki. Szef austriackiej marki udzielił zaskakującej odpowiedzi. Pierer mówił o możliwości zakupu włoskiego lidera: „Ducati będzie nad dobrze pasować”.

Fot. Ducati

Wychodzi na to, że apetyt KTM nie maleje i po Husqvarnie w portfolio austriackiego molocha może pojawić się kolejna marka. Po co KTM włoskie Ducati? Pierer mówi o „Ferrari przemysłu motocyklowego” i wyjątkowym znaczeniu Ducati dla przemysłu motocyklowego.

Szef austriackiej marki nie ukrywa również, że chciałby stworzyć europejską stajnię marek motocyklowych, która już w 2020 roku miałaby zając trzecie miejsce wśród największych producentów motocykli na świecie.

Jednocześnie pojawiła się również zaskakująca deklaracja Volskwagena, który zapowiada, że linia silników zaprezentowana w 2026 roku to ostatnie silniki spalinowe niemieckiego koncernu. Co prawda produkowane będą aż do 2040 roku, ale po 2026 grupa VW nie zamierza już rozwijać tej technologii. Mówiąc inaczej, dla Ducati również nie będzie już miejsca w Volkswagenie.

%d bloggers like this: