Wyjątkowy pomnik ku pamięci wyjątkowego zawodnika MotoGP

Kenny Blake to zawodnik doskonale znany wielbicielom historii MotoGP. Australijski motocyklista był niezwykle utalentowany i wszechstronny. Ścigał się ze znakomitymi wynikami na maszynach o różnych pojemnościach, na początku lat 70. został mistrzem Australian Road Racing Championship w kategorii 250 cm3.

W 1973 roku Blake wygrał sześciogodzinny wyścig Castrola w Amaroo Park, podczas którego musiał pokonać bardzo wąski i kręty tor o długości 1,9 km aż 342 razy. W następnym roku zdobył tytuły mistrzowskie dla Yamahy w Wanneroo Park w Perth. Został mistrzem zarówno kategorii 350 cm, jak i 500 cm.

fot. amcn.com.au

W 1976 roku podczas Australian 500 TT, Blake pokonał 15-krotnego mistrza świata Giacomo Agostini. Liczący 270 tysięcy tłum widzów wpadł w szał. Dwa lata później Blake zadebiutował w Europie, również na Starym Kontynencie odnosząc szereg sukcesów. Jego niezwykła kariera została nagle przerwana w 1981 roku – Kenny Blake zginał podczas wyścigu Isle of Man TT w wieku zaledwie 32 lat.

Mieszkańcy Antypodów do tej pory pamiętają Kenny’ego Blake’a, a właśnie teraz postanowili uhonorować swojego zawodnika niezwykłym pomnikiem. Wykonany z elementów silnika, łańcuchów, zawieszenia i innych części motocyklowych pomnik przedstawia Blake’a i jego motocykl Suzuki RG500 GP z 1976 roku. Dzieło stworzył James Steward, natomiast nietypowa konstrukcja stanąła w Stathalny, rodzinnym mieście Blake’a. Jak oceniacie to dzieło?

%d bloggers like this: