Maral Yazarloo-Pattrick przejechała 64 kraje na 7 kontynentach. Zajęło jej to 17 miesięcy

Motocyklistka wyruszyła w samotną podróż liczącą ponad 100 tys. kilometrów z misją zmiany postaw wobec kobiet w krajach, gdzie pozbawione są wielu praw, np. w jej ojczystym Iranie. Maral rozpoczęła jazdę 15 marca 2017 roku i zakończyła podróż w sierpniu 2018 roku. Swój projekt nazwała „Ride To Be One”.

Jako motocyklista z kraju, który aktywnie zniechęca kobiety do jazdy pojazdami silnikowymi, Yazarloo-Patrrick dąży do „wspierania irańskich dziewcząt, które marzą o jeździe na motocyklu”. Osiągnięcie Maral ma jeszcze jeden wymiar. Według BBC, motocyklistka stała się w 2018 roku pierwszą kobietą z Iranu, która przejechała granicę tego kraju i nie została aresztowana.

fot. Teammaya [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)],

Yazarloo-Pattrick pochodzi z Kelarabadu w Iranie, ale przeniosła się do Indii aby ukończyć studia MBA, a następnie zrobić doktorant z marketingu na Uniwersytecie w Pune. W tym czasie kupiła swój pierwszy motocykl i stała się również pierwszą kobietą w Indiach, która posiadała i jeździła na Harleyu-Davidsonie. Po modelu Forty-Eight przesiadła się na Nightroda Special, później Ducati Diavel, natomiast w trakcie podróży dosiadała BMW F650GS.

Dr Yazarloo-Pattrick jest również projektantką mody i ma własne firmę produkującą odzież. Ze swoją kolekcją Yazarloo-Pattrick zadebiutowała w Paryżu w 2012 roku.


Źródło: YouTube / Tanzeel Mustafa

BBC przygotowało reportaż, w którym można posłuchać opowieść Yazarloo-Patrtrick o blaskach i cieniach jej motocyklowej włóczęgi, a także jej głównej misji: „Jedyną naprawdę ważną wiadomością, którą chce się z wami podzielić, jest to, że jeśli kobieta z Iranu lub jakiegokolwiek innego kraju myśli, że nie może czegoś zrobić, po prostu powinna zamknąć oczy i powiedzieć sobie: Mogę, jeśli naprawdę chcę. I rzeczywiście może wszystko.”

%d bloggers like this: