Ducati Panigale V4 z wyciekiem oleju. Rusza akcja naprawcza

Ducati w USA ogłasza akcję naprawczą dla modelu Panigale V4 z rocznika modelowego 2018 i 2019 (w tym wersji S i Speciale). Problem może stanowić wyciek płynu z chłodnicy oleju. Akcja dotyczy dokładnie 1663 motocykli w Stanach Zjednoczonych.

fot. Ducati Panigale V4 S

Według amerykańskiej organizacji National Highway Traffic Safety Administration, chłodnica oleju może pęknąć w ekstremalnych warunkach, takich jak jazda po torze wyścigowym. Jeśli dojdzie do usterki, płyn może znaleźć się na drodze zwiększając ryzyko wypadku.

Problem po raz pierwszy zgłoszony został 8 czerwca. Co ciekawe, informacja pochodziła od europejskiego dealera, który zauważył wyciek z chłodnicy w Panigale V4. Ducati natychmiast wszczęło dochodzenie. Od lipca do października pojawiły się jeszcze dwa podobne zgłoszenia. Również w październiku dochodzenie ustaliło główną przyczynę problemu, a 20 listopada wewnętrzna komisja ds. bezpieczeństwa w Ducati uznała, że koniecznie jest rozpoczęcie akcji naprawczej.

fot. Ducati

Dealerzy Ducati wymienia chłodnice oleju na nowe, odpowiednio przeprojektowane. Na razie nie mamy żadnych informacji o rozpoczęciu podobnej akcji w Europie.

%d bloggers like this: