KTM prezentuje motocykl na Dakar 2019. Kiedy rusza najsłynniejszy rajd na świecie?

Warto przyjrzeć się modelowi KTM 450 Rally, który weźmie udział w tegorocznej rywalizacji. Legendarny motocykl austriackiej marki będą prowadzić Matthias Walkner, Toby Price, Sam Sunderland i Luciano Benavides. Dołączą do nich Laia Sanz i Mario Patrao. Czy KTM odniesie osiemnaste zwycięstwo z rzędu?

fot. KTM Sportmotorcycle GmbH

KTM właśnie zaprezentowało oficjalne wideo z całym zespołem. Pojawili się na w nim motocykliści oraz Jordi Viladoms – kierownik zespołu Red Bull KTM Factory Rally.

fot. KTM Sportmotorcycle GmbH

Przypomnijmy przy okazji, że cztery lata temu KTM wyszykowało cywilną wersję KTM 450 Rally Replica. Motocykl o masie 140 kilogramów i zbiorniku o pojemności 33 litry był mocno odchudzony w porównaniu do wersji rajdowej, ale to nie przeszkodziło Austriakom zażądać za niego astronomicznej kwoty. Replika zwycięskiego modelu była oferowana za 24 tys. euro, czyli ok. 100 tys. złotych.

fot. KTM Sportmotorcycle GmbH

Tegoroczna edycja Dakaru wystartuje już 6 stycznia i potrwa do 17 stycznia. Trasa rajdu zostanie podzielona na 10 etapów, mierzy 5000 kilometrów i w całości odbędzie się na terenie Peru. Będzie to najkrótszy bieg od 1981 r., gdy zawodnicy mieli do pokonania 6263 km z Paryża do Dakaru.

fot. KTM Sportmotorcycle GmbH

Odcinki specjalne będą mierzyć łącznie 3000 kilometrów zapętlonej trasy po południowo-zachodniej części Peru nad Oceanem Spokojnym. 70% trasy będą stanowić pustynie, przez co tegoroczna impreza będzie najbardziej zbliżona do afrykańskich edycji, które rozgrywano w latach 1979-2007.

fot. KTM Sportmotorcycle GmbH

Głównym miastem, w którym rozpocznie i zakończy się rywalizacja będzie stolica kraju, Lima. 10 i 11 stycznia zaplanowano maratońskie etapy między miastami Arequipa-Moquegua-Tacna z inną trasą dla samochodów, ciężarówek i UTV, a inną dla motocykli i quadów.


Źródło: YouTube / KTM Sportmotorcycle GmbH

%d bloggers like this: