Nowa Jawa już w przedsprzedaży

Motocykl został zaprezentowany zaledwie dwa tygodnie temu, a właściwie od razu trzy jego wersje, które wzbudziły spore zainteresowanie nie tylko na indyjskim rynku. Sentyment do Jawy pozostał bardzo silny w Europie, szczególnie w krajach byłego bloku socjalistycznego, gdzie Jawa była absolutnym hitem dwukołowej motoryzacji.

fot. Jawa

W sprzedaży pojawią się początkowo dwa modele napędzane jednocylindrowym silnikiem o pojemności 293 cm3 o mocy 27 KM i połączonym z sześciobiegową skrzynią. Dzięki temu Jawa i Jawa Forty Two będą w Indiach bezpośrednimi rywalami modelu Royal Enfield Classic 350 i Bullet 350.

Czy motocykle trafią do Polski? Skoro okazało się, że indyjski Bajaj może sprzedawać w naszym kraju swojego Dominara dzięki współpracy z Rometem, prawdopodobnie podobne rozwiązanie mogłaby zastosować Mahindra. Problem może być innego rodzaju. Indyjski koncern ma prawa do marki Jawa w Azji, ale nie wiadomo jak sprawa ma się w Europie.

Na razie ruszyła przedsprzedaż w Indiach. Aż 100 dealerów w 27 prowincjach przedstawiło ofertę dla klientów, którzy będą mogli odebrać nowe motocykle już za kilka tygodni.

%d bloggers like this: