Mv Agusta Brutale 1000 Serie Oro oficjalnie zaprezentowany

Brutale 1000 Serie Oro przygotowany został dla ludzi akceptujących tylko bezkompromisowe i najlepsze propozycje w motocyklowym świecie. Produkcja ograniczona będzie do zaledwie 300 egzemplarzy. Motocykl inspirowany jest oryginalnym projektem Brutale autorstwa Massimo Tamburiniego.

fot. Mv Agusta Brutale 1000 Serie Oro

Ten odarty z plastików naked ma przede wszystkim generować potężne pokłady mocy, dlatego inżynierowie Agusty zrobili wszystko, aby wycisnąć z silnika 209 KM mocy i 115,5 Nm momentu obrotowego.

fot. Mv Agusta Brutale 1000 Serie Oro

W przypadku tytanowego wydechu 4-1-4 od SC Project wartości te rosną do 212 KM przy 13 600 obr./min. Do opanowanej takiej mocy potrzebne jest solidne zawieszenie, dlatego ten aspekt motocykla kontroluje Ohlins w układzie Nix EX z przodu i TTX36 z tyłu. Odpowiednią siłę hamowania zapewniają zaciski Brembo Stylema i tarcze 320 mm.

fot. Mv Agusta Brutale 1000 Serie Oro

Komplet opcji elektronicznych obejmuje kontrolę trakcji (8 trybów), wheelie oraz startu, ulepszony ABS, quickshifter w górę i w dół. Pilot tego odrzutowca steruje za pośrednictwem IMU i kolorowego ekranu TFT o wielkości 5 cali.

fot. Mv Agusta Brutale 1000 Serie Oro

Standardowa masa motocykla wynosi 186 kilogramów, w opcji race kit dwa kilogramy mniej. Po dodaniu paliwa, motocykl na pewno osiągnie 200 kg, ale to nie powinno powstrzymać go przed lotem, tym bardziej, ze panele nadwozia wykonane są z włókna węglowego, aby zmniejszyć całkowitą masę Serie Oro. Nie znamy na razie ceny tego cuda.

fot. Mv Agusta Brutale 1000 Serie Oro
%d bloggers like this: