Honda Neowing to trójkołowa hybryda. Będzie hit?

Po sukcesie Yamahy Niken rośnie zainteresowanie trójkołowymi pojazdami. Co prawda najbardziej znany pojazd z tej rodziny, Can-Am Spyder wyprodukowany przez Bombardier Recreational Products, pojawił się na drogach już pod koniec 2007 roku, ale to szum medialny wokół nowości Yamahy skupił uwagę klientów na pojazdach z tego segmentu.

Honda Neowing / fot. Honda

Podczas zbliżającego się 46. Tokyo Motor Show, Honda zamierza zaprezentować nowy, trójkołowy motocykl z ciekawą koncepcją napędu. Jednostka zasilana jest układem hybrydowym wykorzystującym czterocylindrowy silnik typu bokser.

Honda Neowing / fot. Honda

Wygląd maszyny wskazuje na aspiracje sportowe, ale Honda na razie nie zdradza możliwości i parametrów swojej jednostki. Czy będą tak dobre jak w Can-Am Spyder? Kanadyjski trójkołowiec wyposażony jest w układ Rotax 1330 ACE, czyli 4-suwowy, chłodzony cieczą, trzycylindrowy, rzędowy silnik, w którym do galopu gotowych jest 115 koni mechanicznych.

Honda Neowing / fot. Honda

Przypomnijmy jeszcze, że niemal dokładnie rok temu, podczas 45. Edycji Tokyo Motor Show, Honda pokazała prototypowy model Riding Assist-e, czyli elektryczny jednoślad, który charakteryzuje niski środek ciężkości i niewielka wysokość siedziska, ale najatrakcyjniejszą funkcją jest technologia samobalansująca zapewniająca równowagę.

Honda Neowing / fot. Honda
%d bloggers like this: