Futurystyczne BMW R7 z 1934 roku w nowym wydaniu od NMoto Design. Masz wolne 50 000 dolarów?

Nie ma to jak klasyczne BMW, a już BMW R7 to prawdziwy majstersztyk motocyklowej sztuki, na dodatek wymyślony i zrealizowany przez niemieckiego konstruktora Alfreda Boninga w 1934 roku.

Nostalgia / fot. NMoto

To zaledwie prototyp, który miał być pewną wizją przyszłości, ale przy tym rzeczywiście wyprzedzał swoją epokę o całe dekady. Jedną z innowacji był teleskopowy widelec i opływowe kształty – zupełna nowość w pierwszej połowie lat 30. ubiegłego wieku.

Nostalgia / fot. NMoto

Powstał tylko jeden egzemplarz BMW R7, który istnieje do dziś i stał się inspiracją dla pewnego studia customowego z Florydy. Tak pojawiła się Nostalgia – nowa wersja dawnego motocykla będącego wizją przyszłości. Trochę pokręcone, ale tak właśnie jest.

Nostalgia / fot. NMoto

Ekipa NMoto Design przestawiła Nostalgię podczas ostatniej edycji Distinguished Gentleman’s Ride, czyli najodpowiedniejszej imprezy dla takiej premiery. Motocykl bazuje na modelu R NineT, ale na jego pokładzie znalazło się aż 74 ręcznie wykonanych części, co umożliwiło przekształcenie standardowego motocykla BMW w replikę Art Deco R7.

Nostalgia / fot. NMoto

Nie jest to kopia, ale interpretacja słynnego motocykla. Wiele części została wykonanych z lekkiego aluminium, co sprawiło, że motocykl jest lżejszy niż wyjściowy egzemplarz R nineT. Lista użytych części zawiera również sporo aftermarketowych elementów, m.in. od Motogadget.

Nostalgia / fot. NMoto

Co najciekawsze NMoto będzie oferować Nostalgię do sprzedaży, w limitowanej edycji egzemplarzy. Motocykl można zakupić za… 49 500 dol. Wydawałoby się, że blisko 50 tys. dolarów za R NineT to zdecydowanie za dużo, ale w tej chwili NMoto ma już 47 zamówień, a przewidywany czas oczekiwania na motocykl wynosi od trzech do sześciu miesięcy.

%d bloggers like this: