Polski Drag 300 wygrywa podczas World Championship of Custom Bike Building w Kolonii

Poza premierami nowości światowych marek motocyklowych, podczas targów w Kolonii miała miejsce również rywalizacja twórców customów. W jednej z kategorii konkursu AMD World Championship of Custom Bike Building, nagrodę publiczności zdobył Arkadiusz „Szajba” Pawlukowicz.

fot. Facebook / Arkadiusz Szajba Pawlukowicz

Zwycięska konstrukcja o nazwie Drag 300 bazuje na sześciocylindrowym silniku zaczerpniętym z Hondy Gold Wing GL1500. Jedną z najciekawszych zmian customera jest zastosowanie sterowania przedniego koła za pomocą drążków kierowniczych. Z kolei tylna sekcja wspiera się na dwóch jednostronnych wahaczach.

fot. Facebook / Arkadiusz Szajba Pawlukowicz

„Szajbie” udało się również skonstruować ciekawie nadwozie bazujące w głównej mierze na nietypowo wyprofilowanym baku i wysoko podniesionym do góry ogonie, pod którym musiało się zmieścić potężne koło owinięte w masywną gumę.

fot. Facebook / Arkadiusz Szajba Pawlukowicz

Warto zwrócić uwagę na fakt, że to motocykl o charakterze sportowym, chociaż z racji masy, silnika i zawieszenia, miałby pewnie spore problemy w jakiejkolwiek rywalizacji. Ale nie o to przecież w tej sztuce chodzi. Drag 300 ma w sobie tę iskrę i wygląda wspaniale.

fot. Facebook / Arkadiusz Szajba Pawlukowicz
%d bloggers like this: